Наскільки щасливими є користувачі фейсбук?

Фейсбук робить людей нещасними

За даними учених з Університету Долини Юти, студенти, що частіше і довше користуються фейсбуком, більш схильні вважати, що інші щасливіші за них, а життя несправедливе. Наявність в друзях в соцмережі людей, не знайомих особисто, посилює цю схильність. Дослідження Американської Академії педіатрії ще тривожніше: лікарі попереджають про існування особливого роду депресії, пов’язаної з соцмережами. Дотепне дослідження Університету Міссурі, втім, демонструє, що зв’язок між депресією і використанням інтернету куди складніший і не пов’язана з конкретними сайтами: якісь значущі дані можна отримати, просто аналізуючи розмір і напрям пакетів даних в інтернет-з’єднанні.

Що це може означати: загальновідомо (і підтверджується дослідженнями), що люди схильні представляти себе в соцмережах з кращого боку, і оцінювати своє щастя порівняно з іншими. Велика кількість чужих удач в стрічці, напевно, може демотивувати, особливо якщо ці друзі насправді практично не знайомі.

Що ще варто досліджувати: чи існують користувачі, додавання яких в стрічку дозволяє почувати себе краще? Що гірше: читати суспільно-політичні новини або роздивлятися свою френдстрічку?

Фейсбук робить людей щасливіше

Деякі британські учені все ж наполягають: інтернет взагалі і соціальні мережі зокрема покращують якість життя. Особливо явно ця тенденція виражена серед жінок, людей з низькими прибутками і невисоким рівнем освіти. Учені з Університету Вісконсіна менш категоричні: вони не виявили кореляції між використанням соцмереж і проявами депресії. До цього, можливо, варто додати, що людей, які зустрічали в соцмережах позитивні приклади поведінки (взаємодопомога, підтримка), у декілька разів більше, ніж тих, які стикалися з чимось негативним (агресія, недоброзичливість, залякування). Нарешті, ще одне дослідження Центру П’я затверджує, що у активних користувачів соцмереж більше дійсно близьких людей.

Що це може означати: фейсбук сам по собі – усього лише засіб, який можна використовувати як на благо собі, так і в шкоду. Поза сумнівом лише, що він за природою своїй може збагатити спілкування, дозволити зберігати соціальні стосунки, які без нього б забулися, і зробити життя в чомусь насиченіше.

Що ще варто досліджувати: мабуть, усе, що покращує якість життя і робить людей щасливіше.

Михайло Калашников

theoryandpractice.ru

Lacruax Lacruax Lacruax
Соляні скульптури Мертвого Моря Природні катастрофи 2011 року у фотографіях Найдорожчі міста світу в 2012
Lacruax Lacruax Lacruax
10 найвідоміших у світі проклять Топ-10 найвпливовіших світових брендів 5 майстрів сучасного татуювання, що зробили наколки мистецтвом
ТЕМАТИКА ПУБЛІКАЦІЙ:  ,

Залишити відповідь

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*
*

Анализ сайта онлайн Українська рейтингова система