Соляні скульптури Мертвого Моря

Мертве море розташоване в Йорданській долині. Окрім того, що це найсолоніше озеро у світі, його береги також є найнижчою точкою суші на Землі. Для того, щоб досягти його водної поверхні і берегів, доведеться спуститися на 423 метри нижче за рівень моря. З глибиною в 377 метрів, це також найглибше гіперсолоне озеро у світі. Солоність Мертвого моря складає 33.7 %, що в 8.6 разів перевищує солоність світового океану.

На один літр води в Мертвому морі припадає цілих 340 грамів солі. Така надзвичайна сольова концентрація запобіже будь-якому виду макроскопічного водного життя. Тут мешкають лише нечисленні надживучі бактерії і мікробні грибки. Вода моря настільки щільна, що в нім неможливо потонути. Серед туристів дуже популярно фотографуватися плаваючи на водній гладіні і читаючи газету.

Мертве море підживлюється річкою Йордану, але з нього ж вода нікуди не йде, тому сіль тисячоліттями накопичується в морському басейні. Вода містить більше 35 різних типів корисних копалини, включаючи магній, кальцій, калій, бром, сірку і йод. Цей дивний хімічний склад призводить до формування скульптур химерної форми з сольових кристалів. Як правило, розташовані вони в дрібних лагунах, де погляду відкриваються природні витвори мистецтва – мільярди заряджених атомів в заплутаних геометричних формуваннях, сформованих за своєю природою в унікальні роботи мистецтва.

Найзначнішими з цих природних скульптур є соляні гриби в дрібних басейнах у берегової лінії. Кожна з цих скульптур має унікальні риси, не схожі з іншими формуваннями. Ці гриби зазвичай починають формуватися прохолодним ранком, після періодів інтенсивного випару, коли дрібні лагуни покривають поверхню води тонким шаром. Навіть слабкий вітерець може зламати цей тонкий шар, після чого його частини осідають на береговій гальці. Поступово ця основа з кристалів починає рости у висоту. Оскільки швидкість і напрям вітру кожного разу різне, то і форми і скульптур виходять своєрідні і унікальні.

Оскільки іони й ізотопи у воді Мертвого моря кристалізуються по різному, виникає різноманітна безліч інших природних формувань. Тверді ясно-коричневі утворення можуть бути помічені навіть на кілях човнів, не кажучи вже про численні скелі.

У останні декілька десятиліть Мертве море швидко висихає, оскільки уся більша кількість води з місцевих річок використовується для сільського господарства і промисловості, що загрожує екологічною катастрофою, подібній загибелі Аральського моря. Саме тому в 2009 році був заснований проект по збереженню моря. Його суть полягає в постачанні води з Червоного моря і попутного її опріснення. Це забезпечить Йорданію питною водою, а Мертве море отримуватиме необхідну кількість морської води. Очікується, що цей проект буде завершений до 2017 року.

Lacruax Lacruax Lacruax
Соляні скульптури Мертвого Моря Природні катастрофи 2011 року у фотографіях Найдорожчі міста світу в 2012
Lacruax Lacruax Lacruax
10 найвідоміших у світі проклять Топ-10 найвпливовіших світових брендів 5 майстрів сучасного татуювання, що зробили наколки мистецтвом

Залишити відповідь

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*
*

Анализ сайта онлайн Українська рейтингова система