Календар майя відкладає кінець світу в 2012 році

Згідно з останнім відкриттям учених, астрономи майя вважали, що всесвіт існуватиме після 2012 р.

У розвалинах покинутого міста майя археологи знайшли невелике приміщення, в якому 1200 років тому жерці вождя, мабуть, використовували стіни як дошки для листа, на яких вели записи про астрономічні явища і складали заплутаний, не зрозумілий для інших людей календар.

На фресках погляду учених відкрилися прадавні астрономічні таблиці майя. Учені знали, що майя, мабуть, у той час вже вели подібні записи, але і досі самі древні записи, які вони мали в розпорядженні, були датовані 600 роками пізніше.

Астрономічні записи служили розгадкою для календаря майя, який останнім часом притягнув певну увагу у зв’язку з пророцтвами страшного суду і що міститься в нім пророцтві про настання кінця світла в грудні. На думку фахівців, в календарі такого пророцтва немає. І в нових знахідках учених є деяке тому доказ: приведені в календарі розрахунки охоплюють період часу більш ніж на 6 тисяч років вперед, і, отже, літочислення тягнеться далеко за межі 2012 року.

“З якої статі вони стали б рахувати усі ці цифри далі, якби кінець світу наступив в 2012 г”.? – коментує відкриття фахівець з астрономії племені майя Ентоні Ейвені (Anthony Aveni) з Колгейтского університету в Гамильтоні, штат Нью-Йорк. – “Можна сказати, що таким величезним терміном можна, принаймні, показати, що час не коштує на місці, і життя триває”.

Ейвені, Уільям Сатурно (William Saturno) з університету Бостона і ряд інших учених опублікували звіт про своє відкриття в п’ятничному номері журналу Science.

Виявлене приміщення площею трохи більше 6 футів є частиною величезного комплексу розвалин епохи цивілізації майя в тропічному лісі в розвалинах міста Шультун (Xultun) на північному сході Гватемали. На фресках були також зображені сидячі фігури – вождя і ще декількох чоловік. При цьому, як з упевненістю заявили учені, ніякого відношення до астрономічних записів ці люди не мають.

На одній стіні зображений календар, складений на основі фаз місяця і період, що охоплює, приблизно в 13 років. По припущеннях дослідників, можливо, цей календар використовувався для того, щоб стежити за тим, під владою якого божества знаходився місяць в певний період часу.

За словами Ейвені, цей календар, наприклад, дозволяв жерцям-літописцям передбачати повний місяць за декілька років. Він вважає, що ведення такого роду записів служить розгадкою астрології і ритуалів майя, і, можливо, допомагав давати поради вождеві про те, коли починати війну або який очікується урожай.

“Тут ми бачимо астрономію, засновану на релігії”, – сказав він.

На сусідній стіні були виявлені календарі, складені для чотирьох періодів часу, – приблизно від 935 до 6700 років. За словами дослідників, незрозуміло, що вони означають, але, ймовірно, це розрахунки, які літописці проводили на основі результатів спостережень таких важливих астрономічних явищ, як, наприклад пересування Марса, Венери і місяця.

Чого ради вони це робили? Ейвені висловив припущення, що літописці були “фанатиками”, одержимими своїми обчисленнями і розрахунками, і робили те, що для простих людей було абсолютно даремним і непотрібним”.

На думку інших учених, що не брали участь в цьому проекті, відкриття має велике значення.

“Знахідка, насправді, дивна і несподівана”, – говорить Саймон Мартін (Simon Martin), один з хранителів, що курирує експозицію матеріалів, пов’язаних з календарями майя, в Музеї археології і антропології при університеті штату Пенсильванія.

За словами Мартіна, до тих пір, поки сліди роботи літописців були відомі лише у вигляді фрагментів різьбленого орнаменту на пам’ятниках, “ми ніколи не могли на практиці визначити, який період вони охоплюють, що враховують і як, взагалі, працюють”.

За його словами, нова знахідка дозволяє отримати відповіді на усі ці питання, а то, що у виявленому приміщенні покрівля зроблена не з очерету, а з каменю, підтверджує зроблені раніше припущення про те, що жерці-укладачі календарів мали високе громадське становище.

Джон Карлсон (John B. Carlson), директор Центру археологічної астрономії в College Park, штат Мериленд, сказав: “Це дуже важливе відкриття. Поки наше уявлення про це дуже поверхневе, і ми робимо лише перші кроки”, – сказав.

“І це лише інтригуючий початок усього відкриття”.

МАЛКОЛЬМ РИТТЕР (MALCOLM RITTER)
(“Christian Science Monitor”, США)

Залишити відповідь

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*
*

Анализ сайта онлайн Українська рейтингова система