На Sotheby’s подали до суду за занадто дешевого Караваджо

Продане з аукціону полотно, можливо, було не копією, а справжньою роботою знаменитого художника

На аукціонний будинок Sotheby’s подали до суду за продаж в 2006 році картини, яку приписують кисті послідовника Мікеланжело Меризі та Караваджо. На торгах в Лондоні полотно дісталося британському колекціонерові Денісу Маону за 42 тисячі фунтів (48,5 тисяч євро). Згодом колекціонер дійшов висновку, що купив творіння самого Караваджо і отримав на нього експортну ліцензію, завдяки чому вартість картини злетіла до 10 млн фунтів стерлінгів, говориться в позові, поданому до Високого суду Лондона, пише The Art Newspaper.

Позивачем виступає Ланселот Вільям Туайтс, який надав спірну картину Sotheby’s в 2006 році. У каталозі вона значилася як “Шулери”, “копія картини Караваджо, зроблена в XVII столітті”. Сім’я Туайтса володіла полотном з 1962 року. У позові, поданому у кінці січня поточного року, говориться, що позивач хотів би компенсації збитків, що зазнали ним, відсотків і витрат, пов’язаних з різницею в ціні в 42 тисячі фунтів стерлінгів, за які картина була продана в 2006 році, і її “реальною ринковою вартістю” на той же рік. Туайтс вважає, що Sotheby’s не провів необхідного дослідження і аналізу полотна перед продажем.

В офіційній заяві Sotheby’s говориться, що “думка про картину як про копію, а не оригінальну роботу Караваджо розділяють багато провідних фахівців в області живопису, у тому числі учень великого художника й історик мистецтва Річард Спеа”. “Нашої позиції також дотримується ринок, який виніс картині вердикт, коли вона була придбана за такою низькою ціною на аукціоні в грудні 2006 року. Каталог, в який була включена ця картина, поширювався серед видатних колекціонерів, ділерів і знавців мистецтва. Якби вони порахували, що опис в каталозі не відповідає дійсності, це обов’язково відбилося б на ціні”, – вважають в аукціонному будинку.

Comments are closed.

Українська рейтингова система