“Мона Ліза” полонила уми вчених не лише своєю посмішкою

Картини геніального Леонардо да Вінчі вже не одне століття хвилюють уми не лише мистецтвознавців, але й учених, які, на перший погляд, далекі від мистецтва. Так, в лабораторії центру досліджень і реставрації музеїв Франції учені-хіміки наблизилися до розгадки секрету живописної техніки сфумато, в якій творив да Вінчі і інші художники епохи Відродження, – передає BBC з посиланням на журнал Angewandte Chemie.

Особливість цієї техніки полягає в неймовірній реалістичності і об’ємності, написаних таким чином творів, а також відсутність видимих слідів кисті на полотні.

Щоб детально вивчити “Мону Лізу”, цього разу був використаний рентгеноспектральний флюоресцентний метод, який дає можливість оцінити товщину лессировочних шарів і склад фарби. Що важливо, також можна встановити послідовність нанесення мазків при створенні картини. Однією з безперечних переваг, окрім тонкості виміру, є відсутність необхідності брати зразки.

В результаті група учених на чолі з Філіпом Уолтером з’ясувала, що лессировочный шар, який створював великий живописець складає всього 30-40 мікрометрів, при тому що кожен окремий мазок був не більше 1-2 мікрометрів.

Що стосується “Мони Лізи”, то вона стала результатом безперервного вдосконалення техніки живопису Леонардо, який не переставав міняти прийоми для передачі півтонів, а також експериментувати з лесуванням.

ТЕМАТИКА ПУБЛІКАЦІЙ:  

Comments are closed.

Українська рейтингова система